​Ermenistan Büyükelçiliği`nden 160 Ermeni askerinin İran`da tutulduğu iddiasına yalanlama - Gündem
05 Haziran 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ահրանք / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

24 Mayıs 2021  

​Ermenistan Büyükelçiliği`nden 160 Ermeni askerinin İran`da tutulduğu iddiasına yalanlama -

​Ermenistan Büyükelçiliği`nden 160 Ermeni askerinin İran`da tutulduğu iddiasına yalanlama ​Ermenistan Büyükelçiliği`nden 160 Ermeni askerinin İran`da tutulduğu iddiasına yalanlama

Ermenistan Büyükelçiliği'nden 160 Ermeni askerinin İran'da tutulduğu iddiasına yalanlama

İran İslam Cumhuriyeti'nin Ermenistan Büyükelçiliği, bazı Ermeni haber çevrelerinin Azerbaycan Cumhuriyeti ile Karabağ savaşı sırasında 160 Ermeni askerinin İran tarafından gözaltına alındığına dair çıkan iddiayı tekzip ederek, bu iddianın "temelsiz" olduğunu belirtti.

İran'ın Erivan Büyükelçiliği bugün yaptığı açıklamada, Karabağ savaşı sırasında İran topraklarına geçen 160 Ermeni askerinin İran güçleri tarafından gözaltına alındığına dair iddiaların temelsiz olduğunu kaydetti.

İran Büyükelçiliği ayrıca, 160 Ermeni askerinin hala İran'da tutulduğu ve İranlı tarafın onları iade etmek için bazı şartlar ileri sürdüğüne dair iddiaların da yanlış ve temelsiz olduğunu aktardı.

Dün bazı Ermeni haber çevreleri, Karabağ savaşı sırasında 160 Ermeni askerinin İran topraklarında gözaltına alındığı ve hala bu askerlerin İran'da tutulduğunu ileri sürmüştü.

İran İslam Cumhuriyeti, Ermenistan ve Azerbaycan Cumhuriyeti dahil her daim komşularıyla iyi münasebetler içinde olduğu bir sırada, bu iddialar gündeme getiriliyor.
Bu haber parstoday kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (parstoday) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(parstoday). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+