​Garo Paylan`dan Süleyman Soylu`ya: Peker`in, Dink cinayetiyle ilişkisini neden yargıya taşımadınız? - Gündem
19 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Անահիտ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

27 Mayıs 2021  

​Garo Paylan`dan Süleyman Soylu`ya: Peker`in, Dink cinayetiyle ilişkisini neden yargıya taşımadınız? -

​Garo Paylan`dan Süleyman Soylu`ya: Peker`in, Dink cinayetiyle ilişkisini neden yargıya taşımadınız? ​Garo Paylan`dan Süleyman Soylu`ya: Peker`in, Dink cinayetiyle ilişkisini neden yargıya taşımadınız?

HDP Diyarbakır Ermeni Milletvekili Garo Paylan, Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Erhan Tuncel ile Sedat Peker’i kim ortak yapar? Sedat Peker’e Erhan Tuncel’i kim emanet eder? Bireylerden değil bir sistemden bahsediyorum" açıklamasını Meclis'e taşıdı. Paylan, Soylu'ya "Sedat Peker’in, Dink cinayetiyle ilişkisi hakkında bildiklerinizi neden yargıyla paylaşmadınız?" sorusunu yöneltti.

Paylan, Süleyman Soylu'nun Habertürk yayınındaki sözlerini TBMM gündemine taşıdı.

Paylan, Soylu'nun Habertürk televizyonunda katıldığı programda, Hrant Dink cinayetinin faillerinden Erhan Tuncel ile Sedat Peker'i ilişkilendirerek: "Erhan Tuncel ile Sedat Peker’i kim ortak yapar? Sedat Peker’e Erhan Tuncel’i kim emanet eder? Bireylerden değil bir sistemden bahsediyorum. Erhan Tuncel yıllardan beri bu ülkenin en önemli meselelerinden birisi olan Hrant Dink cinayetinin azmettiricisi gözükmüyor mu? Hangi anlayış emanet eder?" sözlerini hatırlatarak,

" 1 - Sedat Peker’in, Dink cinayetiyle ilişkisi hakkında bildiklerinizi neden yargıyla paylaşmadınız?

2 - Erhan Tuncel’i, Sedat Peker’e ‘kim’ ve ‘hangi sistem’ emanet etmiştir?

3 - Hrant Dink cinayetini organize eden ‘sistem’ hakkında bildiklerinizi yargıyla ne zaman paylaşacaksınız?" sorularını yöneltti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+