​Lavov: Karabağ statü konusu, Minsk Grubu eşbaşkanlarının katılımıyla netleştirilmeli - Gündem
23 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ծմակ / Ժամ : Հուրփեայլեալ

Gündem :

10 Haziran 2021  

​Lavov: Karabağ statü konusu, Minsk Grubu eşbaşkanlarının katılımıyla netleştirilmeli -

​Lavov: Karabağ statü konusu, Minsk Grubu eşbaşkanlarının katılımıyla netleştirilmeli ​Lavov: Karabağ statü konusu, Minsk Grubu eşbaşkanlarının katılımıyla netleştirilmeli

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Artsakh (Dağlık Karabağ) statü konusunun AGİT Minsk Grubu eşbaşkanlarının katılımıyla netleştirilmesi gerektiğini, ancak ilk önce bölgedeki barışçıl yaşam ortamının yeniden sağlanması gerektiğini dile getirdi.

Lavrov, “Dağlık Karabağ statü konusunun netleştirilmesinin şuanda herkesin merak konusu olduğunu anlıyorum. Dağlık Karabağ statüsünü, AGİT Minsk Grubu eşbaşkanlarının katılımıyla netleştirilmesi gerek.

Şuanda onlar, Ermenilerin ve Azerbaycanlıların tekrar beraber güvenli ve ekonomik refah ortamında yaşayabilmesi için güven artırıcı önlemlerin sağlanması ve insancıl sorunların çözülmesine odaklanmalı. Bunlar olunca 2-3 yıl sonra statü ile ilgili tüm sorunlar da daha kolay çözülebilecek.” şeklinde konuştu.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+