​Roma`da Ermeni Soykırımı`nın anısına ithaf olunan bir etkinlik düzenlendi - Gündem
20 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արագած / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

14 Haziran 2021  

​Roma`da Ermeni Soykırımı`nın anısına ithaf olunan bir etkinlik düzenlendi -

​Roma`da Ermeni Soykırımı`nın anısına ithaf olunan bir etkinlik düzenlendi ​Roma`da Ermeni Soykırımı`nın anısına ithaf olunan bir etkinlik düzenlendi

Roma’daki Paplık Şarkiyat Enstitüsü’nde, Ermeni Soykırımı’nın anısına ithaf olunan bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikte söz alan İtalya’da Ermenistan Büyükelçisi Tsovinar Hambardzumyan, uluslararası camianın, Ermeni Soykırımı'nı hatırlayarak benzeri felaketleri önlemeye çalışması gerektiğini vurguladı.

Etkinlik kapsamında, İtalyan “Madenote” ressamlar grubunun eseri olan “Ermeni Anne” adlı tablo sergilendi. Grup adına bir konuşma yapan Madlena Gabrielyan, resmin Ermeni Soykırımı’nın anısına ithaf ediildiğini vurgulayarak, Soykırım sırasında Halep’te yapılan bir fotoğrafın esas alındığını bidirdi. Orijinali şuanda ABD Kongre kütüphanesinde bulunan fotoğrafta bir Ermeni kadın, yanındaki küçük kızıyla yere yığılarak canını veren diğer kızına ağlıyor.

Etkinlik sırasında Fransalı Ermeni yazar Anny Romand’ın “Ermenistan’lı Büyükannem” adlı kitabının İtalyancaya çevirisi de tanıtıldı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+