​Ermenistan ikinci Cumhurbaşkanı: ``Metsamor Nükleer santralinin ömrünü uzatmak için elimizden gelen - Gündem
21 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

16 Haziran 2021  

​Ermenistan ikinci Cumhurbaşkanı: ``Metsamor Nükleer santralinin ömrünü uzatmak için elimizden gelen -

​Ermenistan ikinci Cumhurbaşkanı: ``Metsamor Nükleer santralinin ömrünü uzatmak için elimizden gelen ​Ermenistan ikinci Cumhurbaşkanı: ``Metsamor Nükleer santralinin ömrünü uzatmak için elimizden geleni yapacağız`

Ermenistan ikinci Cumhurbaşkanı, muhalefet lideri Robert Koçaryan seçim kampanyası sırasında Nükleer santralinin bulunduğu Metsamor bölgesinde seçmenlerle bir araya geldi.

Metsamor Nükleer Santraliyle ilgili açıklamalarda bulunan Ermenistan ikinci Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan şu ifadelere yer verdi:

“Ermenistan daha 1995 yılında nükleer santralini kapatmalıydı, fakat sarfettiğimiz çabalar sonucunda o mesele gündemden kaldırıldı. Nükleer santralinn güvenliğini artırmak için ciddi harcamalar yapıldı. ”

Koçaryan’ın sözlerine göre Nükleer Santralinin yeni blokunun inşaatını üretilen enerjinin yurtdışına ihracatıyla mümkün olabilir ve bunun için tüm şartlar mevcut. Yeni blokun ürettiği enerji eskisinden daha pahalı olacak.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+