​Paşinyan partisinin yeni Parlamento çoğunluğu elde edip tek başına hükümet kuracağını bildirdi - Gündem
21 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

21 Haziran 2021  

​Paşinyan partisinin yeni Parlamento çoğunluğu elde edip tek başına hükümet kuracağını bildirdi -

​Paşinyan partisinin yeni Parlamento çoğunluğu elde edip tek başına hükümet kuracağını bildirdi ​Paşinyan partisinin yeni Parlamento çoğunluğu elde edip tek başına hükümet kuracağını bildirdi

20 Haziran tarihinde Ermenistan’da yapılan genel seçimlerini kazanan Sivil Sözleşmesi Partisinin lideri, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan partisinin tek başına hükümet kuracağını bildirdi.

Paşinyan Twitter sayfasında şunları yazdı ‘’Böylece Merkez Seçim Kurulu tarafından yayınlanan seçimlerin ön sonuçlarına göre, Sivil Sözleşmesi Partisi yeni seçilen mecliste anayasal çoğunluğa sahip olacak (105 koltuktan en az 71 koltuğu olacak) ve benim başkanlığımda bir hükümet kuracak’’.

Daha önce de Paşinyan galibiyeti kutlamak için taraftarlarını bugün (21 Haziran’da) akşam saat 20:00’de Yerevan’daki Cumhuriyet meydanına davet etmiş.

20 Haziran’da Ermenistan’da yapılan erken seçimlerinin ön sonuçlarına göre Paşinyan'ın Sivil Sözleşme Partisi % 53,92, en yakın rakibi, ikinci cumhurbaşkanı Robert Koçaryan liderliğindeki Ermenistan İttifakı % 21.04 oy aldı. Üçüncü Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan'ın da listelerinde yer bulduğu Onur duyarım İttifakı % 5,23 oy aldı. Yeni dönem Parlamentoya Sivil Sözleşme Partisi ve Ermenistan İttifakının yanısıra Onur duyarım İttifakı girecek.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+