​Azerbaycan, Karmir Şuka-Şuşi yolunu yakında artık kullanmayacak - Gündem
14 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Վանատուր / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

02 Temmuz 2021  

​Azerbaycan, Karmir Şuka-Şuşi yolunu yakında artık kullanmayacak -

​Azerbaycan, Karmir Şuka-Şuşi yolunu yakında artık kullanmayacak ​Azerbaycan, Karmir Şuka-Şuşi yolunu yakında artık kullanmayacak

Artsakh (Dağlık Karabağ) Devlet Bakanı Artak Beglaryan, ülkede güvnlik seviyesinin yükseltilmesine ve kontrolün artırılması yönelik çalışmalar yapıldığını duyurdu.

Beglaryan, “Azerbaycan’ın bazı küstah davranışları oluyor, otoyollardan geçerken de öyle. Artsakh Cumhurbaşkanı Arayik Harutyunyan, bu konuda Parlamento’da yaptığı açıklamada, birkaç ay sonra Azerbaycan’ın, Karmir Şuka /Kırmızı Çarşı – Şuşi otoyolunu artık kullanmayacağını ifade etmişti.

Bu yönde ek çlışmalar yapılıyor, ayrıca bu yolların güvenlik seviyesinin yükseltilmesi, gece aydınlatması, kontrolün günçlendirilmesi yönünde de çalışmalar yürütülüyor” ifadelerini kullandı.

Hatırlanacağı üzere, Karmir Şuka–Şuşi otoyolunda Azerbaycanlılar yüzünden sık sık çeşitli olaylar yaşanıyor. Ermeni tarafının kontolü altında bulunan otoyoldan Azerbaycanlılar ancak Rus barış gücünün eşliğinde geçiyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+