​Ermenistan Ombudsmanı: Azerbaycanlı askerler tarafından açılan ateş Ermeni nüfusunun sağlığı ve hay - Gündem
23 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ծմակ / Ժամ : Հուրփեայլեալ

Gündem :

08 Temmuz 2021  

​Ermenistan Ombudsmanı: Azerbaycanlı askerler tarafından açılan ateş Ermeni nüfusunun sağlığı ve hay -

​Ermenistan Ombudsmanı: Azerbaycanlı askerler tarafından açılan ateş Ermeni nüfusunun sağlığı ve hay ​Ermenistan Ombudsmanı: Azerbaycanlı askerler tarafından açılan ateş Ermeni nüfusunun sağlığı ve hayatını tehlikeye atıyor

Ermenistan Ombudsmanı Arman Tatoyan Ermenistan-Azerbaycan sınırında yaşanan son gerginliğiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Tatoyan 5 Temmuz tarihinde Ermenistan’ın Gegharkunik idari bölgesindeki Verin Shorzha yerleşimin yakınlarında Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri tarafından açılan ateşin ve genel olarak Azerbaycanlı askerlerin o bölgedeki varlığının Ermenistan vatandaşlarının hayatını ehlikeye attığını ifade etti.

Ermenistan’ın toprak bütünlüğünü ihlal edip Ermenistan’ın egemen sınırlarında yasadışı bir şekilde bulunmaya devam eden Azerbaycan askerleri bulundukları yerden ateş açmışlar.

Ateş açtıkları bölgeler ise Vardenis yerleşiminin yaylalarıdır ve orada insanlar da kalıyor.

İlkbahar, yaz ve sonbahar aylarında insanlar kendi aileleriyle, çocuklarıyla orada kalıyor, hayvancılıkla uğraşıyorlar. Aynı zamanda o bölgelerde tarımla uğraşan köylüler de var.

Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’nin açtığı ateş nedeniyle Ermenistan vatandaşları kendilerine ait o bölgeleri ya tamamen kullanamıyorlar, yada çok sınırlı kullanabiliyorlar.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+