​Peskov: Karabağ müzakerelerinde AB`nin verimli çabalarını memnuniyetle karşılarız - Gündem
22 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

21 Temmuz 2021  

​Peskov: Karabağ müzakerelerinde AB`nin verimli çabalarını memnuniyetle karşılarız -

​Peskov: Karabağ müzakerelerinde AB`nin verimli çabalarını memnuniyetle karşılarız ​Peskov: Karabağ müzakerelerinde AB`nin verimli çabalarını memnuniyetle karşılarız

Rusya Devlet Başkanı’nın Basın Sekreteri Dmitri Peskov, Dağlık Karabağ ihtilafı kapsamında elde edilen anlaşmaların hayata geçirilmesine yönelik olmak şartıyla AB ülkelerinin arabuluculuk çabalarını desteklemeye hazır olduklarını dile getirdi.

Peskov, “Eğer bu arabuluculuk çabaları, istikrar ve öngörülebilirliğe yol açıyorsa ve mevcut anlaşmaların hayata geçirilmesine yardım ediyorsa, biz bu çabaları memnuniyetle karşılayabiliriz. Genel olarak bu yöndeki çalışmalar iyi ilerliyor” ifadelerini kullandı.

Rusya, Ermenistan ve Azerbaycan’ın üçlü açıklamalarının, Dağlık Karabağ konusunda Devlet Başkanı Vladimir Putin’in çok yoğun katılımıyla elde edildiğini hatırlatarak, “Putin, Ermenistan Başbakan Vekili Nikol Paşinyan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile daima temas içindedir. Şuanda biz elde edilen anlaşmaların hayaa geçirilme aşamasındayız” şeklinde konuştu.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+