​AKP`den Ermenistan`a tepki: Bölge barışı için tehdittir - Gündem
22 Eylül 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հոռի / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

26 Temmuz 2021  

​AKP`den Ermenistan`a tepki: Bölge barışı için tehdittir -

​AKP`den Ermenistan`a tepki: Bölge barışı için tehdittir ​AKP`den Ermenistan`a tepki: Bölge barışı için tehdittir

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Azerbaycan ile Ermenistan askerleri arasında Kelbecer yakınlarında çıkan çatışmada bir Azeri askerinin hayatını kaybetmesine ilişkin olarak, "Ermenistan saldırgan politikalarına devam ediyor. Bu bölge barışı için tehdittir” dedi.[AKP'den Ermenistan'a tepki: Bölge barışı için tehdittir]AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Azerbaycan ile Ermenistan askerleri arasında Kelbecer yakınlarında çıkan çatışmada bir Azeri askerinin hayatını kaybetmesi nedeniyle, Ermenistan’a tepki gösterdi.

Twitter’dan açıklama yapan Çelik, “Ermenistan tarafından Kelbecer’de gerçekleştirilen saldırıda bir Azerbaycan askeri şehit oldu. Bu saldırıyı en kuvvetli şekilde lanetliyoruz. Ermenistan saldırgan politikalarına devam ediyor. Bu bölge barışı için tehdittir” dedi.

Çelik açıklamalarına şöyle devam etti:

"Bu saldırıları teşvik edenler, Ermenistan’a gereken cevaplar verildiği zaman asla Ermenistan’ın yanında durmazlar. Ermenistan bu mütecaviz politikalarla kendisini daha zor durumlara sokacaktır.

Cumhurbaşkanımız bölge ülkeleriyle kurulacak mekanizmanın önemine dikkat çekti. Ermenistan’ın saldırganlıktan vazgeçmesi halinde bu mekanizmaya dahil olması gerektiğini söyledi. Ermenistan bu tarihi fırsatı heba etmemelidir."

Bu haber birgun kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (birgun) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(birgun). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+