Ermenistan Savunma Bakanlığı`nda, yabancı askeri ataşelerle son çatışmalar konuşuldu - Gündem
16 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Մանի / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

28 Temmuz 2021  

Ermenistan Savunma Bakanlığı`nda, yabancı askeri ataşelerle son çatışmalar konuşuldu -

Ermenistan Savunma Bakanlığı`nda, yabancı askeri ataşelerle son çatışmalar konuşuldu Ermenistan Savunma Bakanlığı`nda, yabancı askeri ataşelerle son çatışmalar konuşuldu

Ermenistan Savunma Bakanlığı Savunma Politikaları ve Uluslararası İşbirliği Genel Müdürü Levon Ayvazyan, 28 Temmuz tarihinde Ermenistan’daki yabancı büyükelçiliklerinde görev yapan askeri ataşeleri kabul etti.

Görüşme sırasında ataşelere, 28 Temmuz günü sabah erken saatlerinde Azerbaycan silahlı kuvvetlerinin askerleri tarafından Ermenistan’ın Verin Şorja köyünün yakınında başlatılan savaş operasyonu hakkında bilgi verildi.

Azerbaycanlı askerlerin, kendi mevzilerini güçlendirmek ve daha sonraki ilerleme imkanları artırmak hedefiyle çeşitli ağır silahlardan Ermeni mevzilerine saldırı düzenlediği ve geçici başarı elde ettiği, ataşelere bildirildi. Ermeni Silahlı Kuvvetlerinin cevap ateşi sonucunda büyük kayıplar veren Azerbaycan güçleri, geri çekildi.

Görüşmede, 9 Kasım ateşkes açıklamasından sonra ilk büyük çaplı savaş operasyonu olan bu gelişmelerin, hemen Ermenistan’ın egemen topraklarında yaşandığına ve Ermeni sivil halkı için tehlike oluşturduğuna dikkat çekildi.

Ermenistan’ın, bu konudaki yaklaşımının net ve değişmez olduğuna ve Azerbaycan silahlı güçlerinin Ermenistan’ın egemen topraklarından çıklarılması gerektiğine vurgu yapılan görüşmede, sınıra yakın bölgelerde yaşanan tüm gelişmelerin sorumluluğunun Azerbaycan tarafına ait olduğu da vurgulandı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+