​Ermeni Episkopos Dr. Avak Asaturyan, İKBY Başkanı Neçirvan Barzani ile bir araya geldi - Gündem
15 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Արամազդ / Ժամ : Բաւական

Gündem :

30 Temmuz 2021  

​Ermeni Episkopos Dr. Avak Asaturyan, İKBY Başkanı Neçirvan Barzani ile bir araya geldi -

​Ermeni Episkopos Dr. Avak Asaturyan, İKBY Başkanı Neçirvan Barzani ile bir araya geldi ​Ermeni Episkopos Dr. Avak Asaturyan, İKBY Başkanı Neçirvan Barzani ile bir araya geldi

Irak Ermeni Cemmati Genel Sekreteri ve Hristiyan Toplumu Meclisi Başkanı Episkopos Dr. Avak Asatouryan, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani ile bir araya geldi.

Görüşmede İKBY ve başta Ermeni toplumu olmak üzere Irak’taki Hristiyan toplumunun durumu, Irak’taki siyasi sürece tüm bileşenlerin katılması ve ortak edilmesinin önemi, kilise ve manastırların haklarının korunması, IŞİD terörürünün oluşturduğu tehditler gibi konular ele aldı.

Görüşmede Irak Ermeni Cemmati Genel Sekreteri ve Hristiyan Toplumu Kurulu’nun Başkanı Episkopos Dr. Avak Asatouryan, İKBY’deki Ermeni toplumunun en büyük nüfusunun yaşadığı Zakho’ya yaptığı ziyaretten bahsetti.

Episkopos Dr. Avak Asatouryan, Irak’taki Ermenilerin yurtdışına göç etmelerinden ve İKBY'deki hakim olan hoşgörü, barış ve birlikte yaşam kültüründen övgüyle bahsetti.

Görüşmede her iki taraf, var olan hoşgörü ve birlikte yaşam kültürünün daha da geliştirilmesi konusunda hemfikir olduğunu kaydetti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+