​KGAÖ Genel Sekreteri Zas: Anlaşmazlıklar sadece diplomatik yoluyla çözülmeli - Gündem
16 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Մանի / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

31 Temmuz 2021  

​KGAÖ Genel Sekreteri Zas: Anlaşmazlıklar sadece diplomatik yoluyla çözülmeli -

​KGAÖ Genel Sekreteri Zas: Anlaşmazlıklar sadece diplomatik yoluyla çözülmeli ​KGAÖ Genel Sekreteri Zas: Anlaşmazlıklar sadece diplomatik yoluyla çözülmeli

Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) Genel Sekreteri Stanislav Zas Ermenistan-Azerbaycan devlet sınırındaki vaziyetle ilgili görüşlerini dile getirerek var olan anlaşmazlıkların sadece diplomatik yoluyla çözülmesi gerektiğini ifade etti.

Konuyla ilgili yaptığı açıkalamada Stanislav Zas şu ifadelere yer verdi:

“28 Temmuz’u bağlayan gece Ermenistan ve Azerbaycan sınırında askeri çatışmalar yaşandı ve bunun sonucunda Ermenistan Silahlı Kuvvetleri’nin 3 askeri hayatını kaybetti, 4 asker de yaralandı. Hayatını kaybeden askerlerin ailelerinin acısını paylaşıyorum ve yaralılara acil şifalar diliyorum.

Bölgede gerilimin tırmanma tehlikesi ciddi endişelere yol açıyor ve 10 Kasım 2020 tarihinde Rusya, Ermenistan ve Azerbaycan devlet liderlerinin vardığı anlaşmanın hayata geçirilme sürecini olumsuz etkileyebilir.

Şiddet uygulamanın kabul edilemez sayıyoruz. Anlaşmazlıkların giderilmesi için sadece siyasi ve diplomatik araçlara başvurulmalı.”

KGAÖ Genel Sekreteri bölgesel istikrarında yönelik Rusya’nın çabalarını takdirle karşıladığını da belirtti.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+