​Azerbaycan askerlerinin ölü sayısı sosyal medyada tartışılıyor - Gündem
28 Şubat 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Սիմ / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

31 Temmuz 2021  

​Azerbaycan askerlerinin ölü sayısı sosyal medyada tartışılıyor -

​Azerbaycan askerlerinin ölü sayısı sosyal medyada tartışılıyor ​Azerbaycan askerlerinin ölü sayısı sosyal medyada tartışılıyor

Azerbaycan resmi makamları şimdiye kadar Ermenistan-Azerbaycan devlet sınırında son günlerde yaşanan çatışmalar sırasında ölen Azerbaycanlı askerlerinin sayısıyla ilgili herhangi bir bilgi yayınlamadı.

Özellikle Ermenistan’ın Gegharkunik idari bölgesine doğru Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’nin provokasyonları sırasında, Azerbaycan sosyal medyasında yayılan ve resmi makamlarca ne doğrulanan, ne de yalanlanan bilgilere göre 10 Azerbaycanlı asker öldü.

Hatırlanacağı üzere Azerbaycan ordusu 28 Temmuz’da saat 03:40 sularında Ermenistan-Azerbaycan sınırının kuzey-doğu kısmında bir kez daha provokasyona başvurup ateşkesi ihlal etti ve Ermeni mevzilerine doğru ateş açtı. Gegharkunik idari bölgesindeki Sotk-Verin Shorzha istikametinde yaşanan çatışmalar sırasında Ermenistan Silahlı Kuvvetleri düşman saldırısını geri pükürttü.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+