​İran Cumhurbaşkanı`ndan Nikol Paşinyan`a tebrik mesajı - Gündem
21 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

18 Ağustos 2021  

​İran Cumhurbaşkanı`ndan Nikol Paşinyan`a tebrik mesajı -

​İran Cumhurbaşkanı`ndan Nikol Paşinyan`a tebrik mesajı ​İran Cumhurbaşkanı`ndan Nikol Paşinyan`a tebrik mesajı

İran Cumhurbaşkanı Seyid İbrahim Reisi, Ermenistan Başbakanı makamına atanması vesilesiyle Nikol Paşinyan’ı tebrik etti.

Tebrik mesajında özellikle şu ifadelere yer verildi: “Küresel ve bölgesel gelişmelerin hızı, böllgede barış ve istikrarın sağlanması ve iki halkın refahı ve kalkınması için iki ülke arasındaki yakın diyaloğun önemini kuşkusuz daha da artırıyor ve özellikle ulaşım ve enerji alanında ekonomik bağlrın pekiştirilmesi yönde çok taraflı ilişkilerin genişletmesi gerektiğini bir kez daha vurguluyor.

Geçmiş yıllarda ikili ve devamlı çabalar sayesinde İran İslam Cumhuriyeti ile Ermenistan Cumhuriyeti arasında yakın ve üst düzey dostluk ilişkilerinin kurulduğundan eminim. İyi niyet, karşılıklı saygı ve iki halkların tarihi bağları üzerinde kurulan bu ilişkilerin, görevde olduğunuz süre içerisinde daha da gelişeceğinden ve derinleşeceğinden eminim” ifadelerine yer verildi.





Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+