Paşinyan: Rusya ile stratejik birlik, Ermenistan`ın güvenliğinin en önemli teminatıdır - Gündem
06 Aralık 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Տրե / Օր : Մադեղ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

20 Ağustos 2021  

Paşinyan: Rusya ile stratejik birlik, Ermenistan`ın güvenliğinin en önemli teminatıdır -

Paşinyan: Rusya ile stratejik birlik, Ermenistan`ın güvenliğinin en önemli teminatıdır Paşinyan: Rusya ile stratejik birlik, Ermenistan`ın güvenliğinin en önemli teminatıdır

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, ülkesinin Rusya ile stratejik birliğinin ve Yerevan'ın Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü'ndeki (KGAÖ) üyeliğinin Ermenistan’ın güvenliği için en önemli teminat olduğunu ifade etti.

Yeni bakanlar kabinesinin programının sunumunun yapıldığı hükümet toplantısında konuşan Paşinyan, Ermenistan’ın Rusya ile stratejik birliğinin ve Yerevan'ın KGAÖ’ndeki üyeliğinin ülke güvenliği için en önemli teminat olduğunu söyledi.

Paşinyan, "Ermenistan’ın güvenliğinin sağlanmasında Ermeni-Rus stratejik birliği, ayrıca Ermenistan'ın KGAÖ üyeliği, önemli bir faktör. Bu maddeler programımıza dahil edilmiştir" diye konuştu.

Ülkenin dış güvenliğinin sağlanmasında Ermenistan ordusunun ana faktör olduğuna dikkat çeken Paşinyan, güvenlik için gerekli olan bir diğer koşulun ise Ermenistan'ın tüm ülkeler ve uluslararası kuruluşlarla birlikte çalışarak izlemesi gereken aktif dış politika olduğunu vurguladı.

Yeni Ermenistan hükümeti, programını önümüzdeki salı günü parlamentoya sunmayı planlıyor.

Hatırlanacağı üzere Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, parlamentoda aday gösterilen Nikol Paşinyan’ın başbakan olarak atanmasına ilişkin kararnameyi imzalamıştı.

Paşinyan’ı aday gösteren parti, Ermenistan’da 20 Haziran'da düzenlenen erken parlamento seçiminin kesin sonuçlarına göre oyların yüzde 53.91’ini alarak birinci olan Sivil Sözleşme Partisi oldu.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+