​Ermenistan Başbakanı Paşinyan’dan Türkiye açıklaması: Olumlu sinyallerle cevap vereceğiz - Gündem
20 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արագած / Ժամ : Արփող

Gündem :

28 Ağustos 2021  

​Ermenistan Başbakanı Paşinyan’dan Türkiye açıklaması: Olumlu sinyallerle cevap vereceğiz -

​Ermenistan Başbakanı Paşinyan’dan Türkiye açıklaması: Olumlu sinyallerle cevap vereceğiz ​Ermenistan Başbakanı Paşinyan’dan Türkiye açıklaması: Olumlu sinyallerle cevap vereceğiz

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulundu. Paşinyan, Türkiye'den olumlu sinyaller aldıklarını belirterek, "Olumlu sinyallere olumlu sinyallerle cevap vereceğiz" dedi.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, başkent Erivan’da düzenlenen hükümet toplantısında değerlendirmelerde bulundu. Konuşmasında Ermenistan ile Türkiye arasındaki ilişkilere değinen Başbakan Paşinyan, “Türk kamuoyundan bazı olumlu sinyaller alıyoruz. Bu sinyalleri değerlendireceğiz, olumlu sinyallere olumlu sinyallerle cevap vereceğiz” diye konuştu.

ERDOĞAN’DAN KALICI BARIŞ ÇAĞRISI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 25 Ağustos’ta yaptığı konuşmada Ermenistan’la ilgili, “Bölgemizde süregiden gerilimleri suhuletle çözüme kavuşturmak için ikili ve çok taraflı olarak pek çok adım attık. Dağlık Karabağ’daki işgalin sona ermesiyle birlikte bölgemizde kalıcı barış adına yeni bir fırsat penceresi açıldığını, Ermenistan’ın bunu değerlendirmesi halinde bizim de gerekeni yapacağımızı ifade ettik” ifadelerini kullanmıştı.

Bu haber sozcu kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (sozcu) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(sozcu). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+