​Türkiye, Ermeni şirketlerinie kendi hava sahası üzerinden uçmasına izin vermiyor - Gündem
05 Mart 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Ահրանք / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

09 Eylül 2021  

​Türkiye, Ermeni şirketlerinie kendi hava sahası üzerinden uçmasına izin vermiyor -

​Türkiye, Ermeni şirketlerinie kendi hava sahası üzerinden uçmasına izin vermiyor ​Türkiye, Ermeni şirketlerinie kendi hava sahası üzerinden uçmasına izin vermiyor

Armenia Hava Yolları Müdür Yardımcısı Gevorg Khachatryan, medya kuruluşlarından birine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin hava sahasını Ermeni havayolları şirketleri için açmayı reddettiğini söyledi.

Havayolunun faaliyet gösterdiği altı yıl içinde uçaklarının Türkiye hava sahası üzerinde uçtuğunu ve Türk uçaklarının da Ermenistan hava sahasından geçtiğini ifade eden Khachatryan, Mart-Nisan aylarında havayolunun Türkiye hava sahasından uçmak için izin başvurusunda bulunduğunu ancak bu başvuruların reddedildiğini açıkladı.

"Şu anda Türkiye’nin hava sahasından uçmuyoruz, ancak müzakereler devam ediyor ve sanki olumlu bir değişim var. Müdür yardımcısı, "Sorunun kısa sürede çözüleceğini umuyoruz" dedi.

Türkiye, 44 günlük savaşın başlamasından günler önce, geçen yıl 9 Eylül'den bu yana Ermenistan'da kayıtlı uçakların kendi hava sahasına girmesini yasakladı. Türkiye'nin yasağını haklı çıkaracağı resmi bir belge yok, ancak Ermeni havayolları gerekçesiz olarak reddediliyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+