​Fransa, Ermenistan -Azerbaycan ihtilafının çözümüne destek için elinden geleni yapacak - Gündem
28 Şubat 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Սիմ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

28 Eylül 2021  

​Fransa, Ermenistan -Azerbaycan ihtilafının çözümüne destek için elinden geleni yapacak -

​Fransa, Ermenistan -Azerbaycan ihtilafının çözümüne destek için elinden geleni yapacak ​Fransa, Ermenistan -Azerbaycan ihtilafının çözümüne destek için elinden geleni yapacak

Fransa, AGİT Minsk Grubu eşbaşkanlığı kapsamında Ermenistan ile Azerbaycan arasında diyaloğun yeniden başlatılması, çatışmanın kalıcı olarak çözülmesi ve Güney Kafkasya’da durumun istikrarlaştırılması için elinden geleni yapacağını duyurdu.

Artsakh (Dağlık Karabağ) Cumhuriyeti’ne karşı Azerbaycan’ın başlattığı savaşın birinci yıldönümünde Ermenistan’da Fransa Büyükelçiliği tarafından yayınlanan açıklamada, “Bu sabah saat 11:00’da Fransa’nın Ermenistan Büyükelçiliği bir dakikalık sessizlikle geen yılın kanlı çatışmalarda yaşamını yitirenlerin anısına saygı duruşunda bulundu. Ölen ve yaralıların ailelerine başsağlığı ve dayanışmamızı iletiyoruz” ifadelerine yer evrildi.

Hatırlanacağı üzere 27 Eylül tarihinde, Artsakh Cumhuriyeti’ne karşı Azerbaycan’ın başlattığı 44 günlük savaşın birinci yıldönümü doluyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+