​Sputnik’in Ermeni Genel yayın yönetmeni: Ararat ve Kars`ı Rusya`ya katma zamanı - Gündem
26 Mart 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Արեգ / Օր : Նպատ / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

09 Ekim 2021  

​Sputnik’in Ermeni Genel yayın yönetmeni: Ararat ve Kars`ı Rusya`ya katma zamanı -

​Sputnik’in Ermeni Genel yayın yönetmeni: Ararat ve Kars`ı Rusya`ya katma zamanı ​Sputnik’in Ermeni Genel yayın yönetmeni: Ararat ve Kars`ı Rusya`ya katma zamanı

Rusya'da yayınlanan bir televizyon programında konuşan Rus medya kuruluşları Sputnik ve Russia Today (RT) Genel Yayın Yönetmeni Margarita Simonyan, "Kars ve Ararat (Ağrı) Dağı'nın Rusya'ya geri dönmesini istiyorum" sözlerini dile getirdi.

Rus medya kuruluşları Sputnik ve Russia Today'ın (RT) genel yayın yönetmeni, Ermeni kökenli Margarita Simonyan, Rus devlet televizyonu Rossiya-1 kanalı canlı yayınında Türkleri kızdıracak yorumlar yaptı.

Simonyan, televizyon programı sırasında şöyle konuştu:

"Kars ve Ararat (Ağrı) Dağı'nın Rusya'ya geri dönmesini istiyorum. Utanç verici Kars Antlaşması'na kadar buralar Rusya'ya aitti. Ben emperyal Rus bilincine sahip bir insanım. Daha önce Rusya'ya ait olan her şeyi geri almak isterdim. Daha da utanç verici olan Brest-Litovsk Anlaşması'na göre verilenleri de. O zaman ülkemizin nüfusunun yüzde 30'unu ve büyük toprak parçamızı başkalarına verdik. Ararat Dağı, Ermenistan'ın ana sembolüdür."
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+