​Putin: Ermenistan ve Rusya farklı yönlerde güçlü işbirliği kurdular - Gündem
21 Şubat 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

19 Ekim 2021  

​Putin: Ermenistan ve Rusya farklı yönlerde güçlü işbirliği kurdular -

​Putin: Ermenistan ve Rusya farklı yönlerde güçlü işbirliği kurdular ​Putin: Ermenistan ve Rusya farklı yönlerde güçlü işbirliği kurdular

Rusya-Ermenistan 8’inci bölgelerarası forumunun katılımcıları için yaptığı açılış konuşmasında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, iki ülke arasında anlamlı bir diyalog ve çeşitli yönlerde güçlü işbirliğinin kurulduğunu kaydetti.

Putin konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Yüzyıllık dostluk ve karşılıklı saygı geleneklerine dayanan Rusya-Ermenistan ilişkileri, müttefik niteliktedir. Devletlerimiz arasında anlamlı bir siyasi diyalog, çeşitli yönlerde güçlü işbirliği kuruldu."

Putin ayrıca, ekonomik, sosyal, altyapı, insani ve diğer birçok alanda karşılıklı yarar sağlayan projelerin hayata geçirilmesine ve Rus-Ermeni ilişkilerinin gelişmesine bölgesel işbirliğinin önemli bir katkı sağladığını da ifade etti.

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı, konferans çerçevesinde Rus yetkililerin, sivil toplum kuruluşlarının, akademik, uzman ve iş adamları çevrelerinin deneyim alışverişinde bulunabileceklerini, ikili gündemdeki konuları ele alabileceklerini ve bundan sonraki adımlarla ortak çalışmaları belirleyebileceklerini de vurguladı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+