​Rusya’dan Karabağ’a 10 ton insani yardım Yerevan’a ulaştı - Gündem
28 Kasım 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Տրե / Օր : Սիմ / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

20 Ekim 2021  

​Rusya’dan Karabağ’a 10 ton insani yardım Yerevan’a ulaştı -

​Rusya’dan Karabağ’a 10 ton insani yardım Yerevan’a ulaştı ​Rusya’dan Karabağ’a 10 ton insani yardım Yerevan’a ulaştı

Dağlık Karabağ halkına yönelik 10 ton insani yardım, Rus Hava Kuvvetleri'ne ait bir uçakla Yerevan'a ulaştı. Rusya Savunma Bakanlığı basın servisi tarafından aktarılan bilgilere göre insani yardım hayır kurumları tarafından toplandı ve Chkalovsky Havalimanı'nda askeri bir uçağa yüklenerek Ermenistan’a gönderildi.

Rus Hava Kuvvetleri temsilcisi Semyon Bless yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Komutan, Ermenistan Cumhuriyeti'ne 10 ton insani yardım taşıma görevini verdi.Uçuş sorunsuz geçti, görev net ve koordineli bir şekilde yerine getirildi."

Kargo Stepanakert'e taşınmalıdır. İnsani yardım, Artsakh'ın uzak sınır bölgelerindeki eğitim kurumlarına yönelik aletler de içeriyor. Gıda, bebek oyuncakları, kırtasiye malzemeleri, elektrikli sobalar ve diğer eşyalar da gönderildi.

Rus barış gücü sözcüsü Dmitry Tusidi, bu insani yardım malzemelerinin Anaokullarına, okullara, geniş ailelere, kayıplara, muhtaçlara, yerinden edilmiş kişilerin ailelerine verilmesini dile getirdi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+