Paşinyan: Bölgenin ekonomik ve ulaşım bağlantılarının açılması Ermenistan`ın ekonomik yapısını değiş - Gündem
17 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ասակ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

26 Ekim 2021  

Paşinyan: Bölgenin ekonomik ve ulaşım bağlantılarının açılması Ermenistan`ın ekonomik yapısını değiş -

Paşinyan: Bölgenin ekonomik ve ulaşım bağlantılarının açılması Ermenistan`ın ekonomik yapısını değiş Paşinyan: Bölgenin ekonomik ve ulaşım bağlantılarının açılması Ermenistan`ın ekonomik yapısını değiştirebilir

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, bölgenin ekonomik ve ulaşım bağlantılarının açılması Ermenistan ekonomisinin içeriğini ve yapısını niteliksel olarak değiştirebileceğine inanıyor.

Ermenistan Parlamentosu'nda konuşan Paşinyan, güvenlik sisteminin geliştirilmesi açısından sadece ordunun savunma yeteneklerinin modernizasyonunun değil, aynı zamanda Ermenistan çevresinde elverişli bir dış ortamın yaratılmasını, Ermenistan, Artsakh ve bölge için barışçıl bir kalkınma dönemi açma gündeminin tutarlı bir şekilde uygulanmasının önemine vurgu yaptı.

Paşinyan "Bunu, bölgemizdeki düşmanlık atmosferini aşarak, AGİT Minsk Grubu eşbaşkanlık görüşmelerini Dağlık Karabağ sorununu çözmek için yeniden başlatarak ve bölgesel ekonomik ve ulaşım bağlantıları açılarak görüyoruz. " ifadelerini kullandı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+