​Ermenistan ve İran Başsavcıları meydan okumalara karşılık vermek için yeni bir anlaşmaya vardılar - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Արփող

Gündem :

02 Kasım 2021  

​Ermenistan ve İran Başsavcıları meydan okumalara karşılık vermek için yeni bir anlaşmaya vardılar -

​Ermenistan ve İran Başsavcıları meydan okumalara karşılık vermek için yeni bir anlaşmaya vardılar ​Ermenistan ve İran Başsavcıları meydan okumalara karşılık vermek için yeni bir anlaşmaya vardılar

Ermenistan ve İran Başsavcıları, yeni zorlukların üstesinden gelmek için anlaşmaya vardılar. Ermenistan Başsavcısı Arthur Davtyan, Ermenistan Birinci kanalına verdiği röportajda, İran Başsavcısı Mohammad Jafar Montazeri'nin uluslararası işbirliğine ilişkin son ziyaretine değinerek açıklamalarda bulundu.

Başsavcı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Bu anlaşmalarda, bölgeyi teröristlerden arındırmak için ortak iradeye, İranlı meslektaşım çok net bir şekilde bahsettiği yasal mekanizmaların tam olarak uygulanması ihtiyacına büyük önem veriyorum. Savaşın ilk günlerinde, bölgede, özellikle Artsakh'ın güney bölgelerinde, paralı teröristlerin konumu hakkında, ortaklığımızı göz önünde bulundurarak, ilk gerçek ihbarları aldığımızda, meslektaşıma bu konuda bilgi verdim, çünkü teröristlerin sınırı geçme riskleri vardı, herhangi bir hareket olabilirdi. Bu, meslektaşım tarafından değerlendirildi ve gerekli önleyici tedbirler alındı. Bugün bölgede terörist faaliyetlere, bahsettiğim bölgede teröristlerin varlığına ve bu tehditlere karşı ortak yasal mekanizmalar yoluyla mücadele etmek için birlikte çalışma ihtiyacı var.”

Uluslararası işbirliğinden bahseden Arthur Davtyan, Ermenistan'ın farklı ülkelerle uluslararası hukuki işbirliğine sahip olduğunu ve bunların yarısından fazlasının Rusya Federasyonu'nun ilgili organlarına, özellikle de Savcılığı’yla yapıldığını vurguladı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+