​ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Muavini Olson`dan Ermenistan`a ziyaret - Gündem
17 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ասակ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

02 Kasım 2021  

​ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Muavini Olson`dan Ermenistan`a ziyaret -

​ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Muavini Olson`dan Ermenistan`a ziyaret ​ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Muavini Olson`dan Ermenistan`a ziyaret

Yeni atanan ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Muavini Erika Olson, bölgesel işbirliğini geliştirmek ve ikili meseleleri görüşmek üzere Ermenistan, Azerbaycan ve Gürcistan'ı ziyaret edecek.

ABD'nin Ermenistan Büyükelçiliği'nin bildirdiğine göre Yerevan'da Olson, 2-4 Kasım tarihlerinde Güney Kafkasya'daki ABD Diplomatik Misyon Şefleri konferansına katılacak. Konferansa ABD'nin Gürcistan ve Azerbaycan Büyükelçileri de katılacak.

Büyükelçiliğin yazılı açıklamada"Bölgedeki üç ülkeyle politikalarımızı daha iyi koordine etmemize yardımcı olacak fikir ve bilgi alışverişinde bulunarak, bölge ve başkent Washington'daki ortaklarımızla uzun süredir devam eden bu toplantı geleneğini yeniden kurabildiğimiz için mutluyuz." ifade edildi.

Hatırlanacağı üzere ABD Diplomatik Misyon Şefleri'nin geçen konferansları 2018'de Tiflis'te, 2019'da da Bakı'da gerçekleştirilmişti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+