​Temyiz ettikten sonra Boks Dünya Kupası’nda zafer Ermeni boksöre verildi - Spor
19 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Անահիտ / Ժամ : Ճառագայթեալ

Spor :

03 Kasım 2021  

​Temyiz ettikten sonra Boks Dünya Kupası’nda zafer Ermeni boksöre verildi -

​Temyiz ettikten sonra Boks Dünya Kupası’nda zafer Ermeni boksöre verildi ​Temyiz ettikten sonra Boks Dünya Kupası’nda zafer Ermeni boksöre verildi

Sırbistan'da düzenlenen Dünya Boks Şampiyonası'nda Tayland'ı temsil eden Somchai Wongusavan ile Ermeni boksör Hovhannes Bachkov arasındaki mücadelede, hakemler Bachkov'un avantajına rağmen haksız yere zaferi Tayland’ı temsil eden sporcuya vermişlerdi.

Ancak, karşılaşmanın hemen ardından, Hovhannes Hovsepyan başkanlığındaki Ermeni Boks Federasyonu, hakemlerin kararına itiraz etti ve adaleti yeniden tesis etmeye çalıştı. Sonunda, hakem komitesinin tartışmalarından sonra adalet yeniden sağlandı ve federasyonun bildirdiğine göre, Bachkov-Wongusavan final maçındaki zafer Ermeni sporcuya verildi.

Böylece tarihte ilk kez Dünya Şampiyonası'nda Ermeni sporcuya karşı verilen haksız karar değişti. Ermenistan'ın Dünya Kupası yarı finalinde iki temsilcisi olacak, yani iki bronz madalya artık garantili. Bu da Ermeni boks tarihinde istisnai bir olaydır.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+