​Paşinyan: AGİT Minsk Grubu eşbaşkanlığı çerçevesinde tam müzakere sürecinin yeniden başlatılması ön - Gündem
21 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Բաւական

Gündem :

03 Kasım 2021  

​Paşinyan: AGİT Minsk Grubu eşbaşkanlığı çerçevesinde tam müzakere sürecinin yeniden başlatılması ön -

​Paşinyan: AGİT Minsk Grubu eşbaşkanlığı çerçevesinde tam müzakere sürecinin yeniden başlatılması ön ​Paşinyan: AGİT Minsk Grubu eşbaşkanlığı çerçevesinde tam müzakere sürecinin yeniden başlatılması önemlidir

3 Kasım'da Yerevan'da Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Artsakh Cumhurbaşkanı Arayik Harutyunyan ile bir araya geldi.

Ermenistan Başbakanlığı'ndan yapılan açıklamada Paşinyan, görüşmede şu ifadeleri kullandı:

"44 günlük savaşın bitişinin birinci yıl dönümü.

Tabii bu çalışma bu dönemde hiç durmadı ama yıl dönümü vesilesiyle bu dönemde yaptığımız çalışmaları analiz edip durumu değerlendirmek önemlidir diye düşünüyorum.

Dağlık Karabağ sorununun çözümüne yönelik gelecek vizyonumuz hakkında çalışma düzeyinde görüşmeler yapmamız önemlidir. AGİT Minsk Grubu Eşbaşkanları çerçevesinde, eşbaşkanların defalarca vurguladıkları gibi, Dağlık Karabağ sorununun iyi bilinen temellere dayalı olarak tam müzakere sürecinin yeniden başlatılmasının gerekli olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca ulusların kendi kaderini tayin hakkı da dahil olmak üzere Karabağ'ın statüsünün netleştirilmesi yer almalıdır."
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+