​Lavrov, Ermeni ve Azerbaycanlı mevkidaşları ile telefonda görüştü - Gündem
23 Eylül 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հոռի / Օր : Ծմակ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

09 Kasım 2021  

​Lavrov, Ermeni ve Azerbaycanlı mevkidaşları ile telefonda görüştü -

​Lavrov, Ermeni ve Azerbaycanlı mevkidaşları ile telefonda görüştü ​Lavrov, Ermeni ve Azerbaycanlı mevkidaşları ile telefonda görüştü

8 Kasım'da Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Dağlık Karabağ'da ateşkesin yıldönümü dolayısıyla Ermenistan ve Azerbaycan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanları ile telefonda görüştü.

Rusya Dışişleri Bakanlığı dün yaptığı açıklamada, Lavrov'un Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan ve Azerbaycan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile Dağlık Karabağ bölgesinde tam ateşkes, ikili ilişkiler ve bölgesel işbirliği konusunda telefon görüşmesi yaptığını bildirdi.Ermenistan Dışişleri'nden yapılan açıklamada Ararat Mirzoyan ile Sergey Lavrov, 10 Kasım 2020 tarihli üçlü açıklamada taahüt ettikleri yükümlülüklerinin yerine getirilmesi sürecine değindi.

Bu bağlamda Ararat Mirzoyan, Azerbaycan'da tutulan Ermeni savaş esirlerinin ve diğer tutsakların koşulsuz olarak ülkelerine geri gönderilmesi ve ateşkes rejiminin sürdürülmesi gerektiğini vurguladı.

Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan, Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri'nin son olarak ta 8 Kasım'da Şuşi yakınlarında bir sivilin öldürüldüğü ve üç kişinin yaralandığı sürekli provokasyonlarını şiddetle kınadı.

Mirzoyan, Azerbaycan iktidarı tarafından dile getirilen Ermeni karşıtı söylemin ve ateşkes rejiminin sürekli ihlallerinin bölgede istikrar ve güvenlik için ciddi bir tehdit olduğunu vurguladı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+