​Ermenistan ile Azerbaycan dışişleri bakanları AGİT Minsk Grubu Eşbaşkanlığı himayesinde bir araya g - Gündem
24 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

12 Kasım 2021  

​Ermenistan ile Azerbaycan dışişleri bakanları AGİT Minsk Grubu Eşbaşkanlığı himayesinde bir araya g -

​Ermenistan ile Azerbaycan dışişleri bakanları AGİT Minsk Grubu Eşbaşkanlığı himayesinde bir araya g ​Ermenistan ile Azerbaycan dışişleri bakanları AGİT Minsk Grubu Eşbaşkanlığı himayesinde bir araya geldi

Fransa Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan ile Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov'un Paris'te AGİT Minsk Grubu Eşbaşkanlığı himayesinde görüştüklerini duyurdu.

Fransa Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada Fransa Dışişleri Bakanı Jan Yves Le Drian, Ermeni ve Azerbaycanlı mevkidaşları ile önce ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştirdiğini ardından da Minsk Grubu Eşbaşkanlarının himayesindeki ortak görüşmesini başlattı.

Görüşmede Fransa'nın taraflar arasındaki diyaloğu güçlendirme arzusunu yeniden teyit edildi ve bunun bölge halkının yararına Güney Kafkasya'da kalıcı barışa katkıda bulunabileceği kaydedildi. Fransa Dışişleri Bakanı, Fransa'nın aktif çalışmalarını AGİT Minsk Grubu himayesinde sürdürme kararlılığını bir kez daha vurguladı.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+