​Ermenistan Dışişleri: Yerevan Ermenistan ve Türkiye arasında arabulucuk yapmak için Moskova’ya başv - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

24 Kasım 2021  

​Ermenistan Dışişleri: Yerevan Ermenistan ve Türkiye arasında arabulucuk yapmak için Moskova’ya başv -

​Ermenistan Dışişleri: Yerevan Ermenistan ve Türkiye arasında arabulucuk yapmak için Moskova’ya başv ​Ermenistan Dışişleri: Yerevan Ermenistan ve Türkiye arasında arabulucuk yapmak için Moskova’ya başvurdu

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü Vahan Hunanyan Yeravan’ın Ermenistan-Türkiye ilişkilerinin normalleşmesi için arabuluculuk yapmak için Moskova’ya başvurduğunu açıkladı.

Hunanyan, Rusya dahil olmak üzere Ermenistan’ın bir kaç ortak ülkenin Ermeni-Türk ilişkiler adına aabuluculuk yapmaya hazır olduğunu belirtmiş olduğunu dile getirerek Ermenistan’ın bu konuda Kremlin’e başvurduğunu ifade etti.

Hunanyan “Biz önkoşulsuz olarak Türkiye ile ilişkilerimizi normalleştirme süreci başlatmaya hazır olduğumuzu Rusya’ya ilettik. Böyle bir süreç başlatığında ve başladığı takdirde elbette bilgi vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Hatıranacağı üzere Eylül ayı başında Rusya Dişişleri Bakanlığı Temsilcisi Mariya Zaharova, Rusya'nın karşılıklı saygı ve çıkarlarını dikkate alma ilkesine dayalı olarak Türkiye-Ermenistan'ın yakınlaşmasına her şekilde katkıda bulunmaya hazır olduğunu belirtti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+