​Türkiye`den Ermenistan`a ithalat yasağı gelecek yıl 1 Ocak`ta kaldırılacak mı? - Gündem
13 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Պարխար / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

25 Kasım 2021  

​Türkiye`den Ermenistan`a ithalat yasağı gelecek yıl 1 Ocak`ta kaldırılacak mı? -

​Türkiye`den Ermenistan`a ithalat yasağı gelecek yıl 1 Ocak`ta kaldırılacak mı? ​Türkiye`den Ermenistan`a ithalat yasağı gelecek yıl 1 Ocak`ta kaldırılacak mı?

Ermenistan basınında yer alan iddialara göre önümüzdeki aylarda Türkiye’den Ermenistan’a inşaat malzemelerin ardından da giyim, temizlik ürünleri, ayakkabı, kozmetik ve diğer ürünlerin ithalat yasağı kaldırılacak. Türk malı ithalatı yasağı 1 Ocak 2022'de sona erecek.

Ermenistan Ekonomi Bakanı Vahan Kerobyan'dan bu konuya açıklık getirmesini istendi ve hükümetin Türk mallarının ithalat yasağını kaldırmayı isteyip istemediğini soruldu. Bakan bu soruya cevaben şu sözleri dile getirdi:

“Tartışılıyor, bunu önlemek için her şeyi yapıyoruz. Yani Türk mallarına uygulanan yasağın uzatılmasının ekonomimize ve yerli üretimimize olumlu etkileri olduğunu ve olabileceğini düşünürsek, kamuoyuna normal bir analiz sunulacağına eminim."

İktidarda olan Sivil Sözleşme Parti milletvekili ve Ermenistan Parlamentosu Ekonomik İşler Daimi Komitesi başkan yardımcısı Babken Tunyan'a göre, karar hükümet tarafından verilecek.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+