​Ermenistan`ın Azerbaycan`a karşı açtığı davayla ilgili karar 7 Aralık`ta açıklanacak - Gündem
28 Şubat 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Սիմ / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

01 Aralık 2021  

​Ermenistan`ın Azerbaycan`a karşı açtığı davayla ilgili karar 7 Aralık`ta açıklanacak -

​Ermenistan`ın Azerbaycan`a karşı açtığı davayla ilgili karar 7 Aralık`ta açıklanacak ​Ermenistan`ın Azerbaycan`a karşı açtığı davayla ilgili karar 7 Aralık`ta açıklanacak

BM Uluslararası Adalet Divanı, Ermenistan'ın Azerbaycan'a karşı açtığı davayla ilgili kararını 7 Aralık'ta açıklayacak.

Mahkemenin resmi sayfasından yapılan açıklamada "Duruşma Lahey saatiyle 15.00'te yapılacak ve mahkeme başkanı kararı açıklayacak" ifadelerine yer verildi.

Oturum büyük salonda yapılacaktır. Duruşmayı diplomatik misyon mensupları, medya ve kamuoyu canlı olarak takip edebilecek.

Ermenistan, "Her Türlü Irk Ayrımcılığının Ortadan Kaldırılmasına İlişkin Uluslararası Sözleşme'yi" ihlal ettiği gerekçesiyle Lahey Mahkemesi'ne başvurdu. Aynı zamanda, Ermenistan mahkemeden ganimet parkının kapatılması, savaş esirlerinin ve tutuklu sivillerin iadesi de dahil olmak üzere bir çok konuda acil önlem uygulamasını istedi.

Ermenistan'ın AİHM temsilcisi Yeğişe Kirakosyan, "Dava ile Ermenistan, etnik Ermenilere karşı işlenen vahşet ve nefret döngüsünü engellemeye çalışıyor. Ermenistan, etnik Ermenilerin haklarını korumaya çalışıyor" dedi.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+