​65 yaşındaki Artsakh sakini, Azerbaycan`ın kontrolündeki bir bölgede kaybolup gözaltına alındı - Gündem
19 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Անահիտ / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

06 Aralık 2021  

​65 yaşındaki Artsakh sakini, Azerbaycan`ın kontrolündeki bir bölgede kaybolup gözaltına alındı -

​65 yaşındaki Artsakh sakini, Azerbaycan`ın kontrolündeki bir bölgede kaybolup gözaltına alındı ​65 yaşındaki Artsakh sakini, Azerbaycan`ın kontrolündeki bir bölgede kaybolup gözaltına alındı

Artsakh Cumhuriyeti Ulusal Güvenlik Servisi, bir yanlış yönlendirme sonucu Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri'nin kontrolüne giren Artsakh vatandaşının iadesi için tedbirler alıyor.

Artsakh Ulusal Güvenlik Servisi'nden yapılan açıklamaya göre 3 Aralık'ta saat 13:00 sularında Artsakh'ın Martuni İdari Bölgesi'nin Chartar kentinin 1956 doğumlu sakininin ortadan kaybolması ile ilgili ihbarda bulunuldu.

İhbar üzerine alınan tedbirler sonucunda, bahsi geçen Artsakh vatandaşının kaybolmasından sonra Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri'nin kontrolündeki bölgelere geçtiği ve Azerbaycan güçleri tarafından gözaltına alındığı öğrenildi.

Olay hakkında Rus barış güçlerine hemen bilgi verildi. Şu an Artsakh vatandaşının Ermeni tarafına iade edilmesi için görüşmeler sürüyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+