​10 Aralık`ta Ermenistan 3+3 formatında görüşmeye katılacak - Gündem
26 Şubat 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Նպատ / Ժամ : Այգ

Gündem :

09 Aralık 2021  

​10 Aralık`ta Ermenistan 3+3 formatında görüşmeye katılacak -

​10 Aralık`ta Ermenistan 3+3 formatında görüşmeye katılacak ​10 Aralık`ta Ermenistan 3+3 formatında görüşmeye katılacak

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan Parlameto’da Hükümet üyelerine soru-cevap oturumunda iktidardaki “Sivil sözleşme Parti’sinin” milletvekillerinden Hripsime Grigoryan’ın sorusuna yanıt vererek “3+3” formatına değindi.

Paşinyan’ın sözlerine göre Ermenistan'ın başka formatlarında artık ele alınan konular dışında başka konular "3+3" formatta ele alabilir.

Başbakan, Rus ortaklarıyla bu konuyu ele aldıklarını ve Rusya’nın da Ermenistan’ın yaklaşımına hemfikir olduğunu ifade etti.

Paşinyan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Önümüzdeki günlerde yanılmıyorsam 10 Aralık'ta Ermenistan'ın Dışişleri Bakan Yardımcısı düzeyinde katılacağı 3+3 veya 3+2 formatındaki ön görüşme gibi bir toplantı yapılacak. Bu toplantının sonuçlarına göre artık devam ederiz."

Hatırlanacağı üzere 2020 yılında "Altı ülke platformu" veya başka bir deyişle "3+3" (Rusya, İran, Türkiye, Ermenistan, Azerbaycan, Gürcistan) oluşturma fikri Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından önerildi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+