​Çocuklara `Noel Baba gerçek değil` diyen piskoposa tepki yağdı - Gündem
06 Aralık 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Տրե / Օր : Մադեղ / Ժամ : Հուրփեայլեալ

Gündem :

13 Aralık 2021  

​Çocuklara `Noel Baba gerçek değil` diyen piskoposa tepki yağdı -

​Çocuklara `Noel Baba gerçek değil` diyen piskoposa tepki yağdı ​Çocuklara `Noel Baba gerçek değil` diyen piskoposa tepki yağdı

İtalya'da bir Katolik din adamı, çocuklara Noel Baba'nın gerçekte var olmadığını söyleyince ülkede son günlerin en tartışmalı figürlerinden biri haline geldi.

Sicilya'nın Noto kentinde 6 Aralık Aziz Nicola gününde düzenlenen bir etkinlikte konuşan Piskopos Antonio Stagliano, "Noel Baba gerçek değil. Kırmızı kıyafeti de reklam amaçlı olarak Coca Cola tarafından icat edildi" dedi.

İtalyan basınına göre bu sözler üzerine dinleyiciler arasındaki "çocukların ağzı açık kaldı, ebeveynlerse dehşete kapıldı".

Noto Piskoposu Stagliano daha sonra da sözlerine açıklık getirmek için, "Noel Baba'nın, kökleri Aziz Nicola'ya dayanan hayali bir karakter olduğunu ama Aziz Nicola gibi tarihi bir kişi olmadığını söyledim. Sadece anneler kızdı, çocuklar zaten Noel Baba'nın aslında babaları ya da amca-dayıları olduğunu biliyor" dedi.

Din adamı, Noel'in Katolik inancındaki gerçek anlamını hatırlatmak, tüketim yerine paylaşma mesajı vermek istediğini söylese de Noel'e kısa süre kala söylediği sözler büyük bir tepki dalgasına yol açtı.

Bu haber bbc kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (bbc) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(bbc). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+