​İtalyan Rai 1 TV kanalı 44 gün savaşını anlatan film gösterdi: Azerbaycanlılar öldürünlerin cesetle - Gündem
24 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

13 Aralık 2021  

​İtalyan Rai 1 TV kanalı 44 gün savaşını anlatan film gösterdi: Azerbaycanlılar öldürünlerin cesetle -

​İtalyan Rai 1 TV kanalı 44 gün savaşını anlatan film gösterdi: Azerbaycanlılar öldürünlerin cesetle ​İtalyan Rai 1 TV kanalı 44 gün savaşını anlatan film gösterdi: Azerbaycanlılar öldürünlerin cesetlerini parçaladı

İtalyan Rai 1 TV'nin profesyonel gazetecisi Stefania Batistini, Artsakh savaşı, nedenleri ve sonuçları hakkında kapsamlı bir film hazırladı.

Ermenistan Ombudsmanlık ofisinde edinilen bilgilere göre filmde şu ifadelere yer verdi: "Azerbaycan askerleri, cezalandırılmayacaklarından emin olarak, Ermenilerin kafalarını keserek, öldürülenlerin cesetlerini keserek ve bunu açık bir şekilde yayınlayarak vahşet işlediler. Ardından sosyal ağlarda bununla ilgili videolar veya fotoğraflar yayarak, düşmanca bir ortamda şiddet sahneleri yaydılar ve teşvik edildiler.

Savaş sırasında Artsakh ve Ermenistan'a karşı cihatçılar ve teröristler kullanılmış, kimyasal elementler (muhtemelen beyaz fosfor içeren) içeren silahlar kullanılmıştır.

Bu savaş suçları ve vahşetleri, failleri cezalandırılmadığı takdirde yeni, daha ciddi suçları doğuracaktır.

Filmde, Ayrıca uluslararası örgütlerin çok orantısız tepkisinden ve tüm bunların Artsakh'ta soykırım politikasının bir sonucu olan etnik temizliğe yol açtığı gerçeğinden bahsetti."


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+