​Ermenistan’da ikinci SMART Merkezi kurulacak[Ermenistan’da ikinci SMART Merkezi kurulacak - Gündem
24 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

17 Aralık 2021  

​Ermenistan’da ikinci SMART Merkezi kurulacak[Ermenistan’da ikinci SMART Merkezi kurulacak -

​Ermenistan’da ikinci SMART Merkezi kurulacak[Ermenistan’da ikinci SMART Merkezi kurulacak ​Ermenistan’da ikinci SMART Merkezi kurulacak[Ermenistan’da ikinci SMART Merkezi kurulacak

Anavatanın Çağrısı" başlıklı yıllık bağış kampanyası sırasında, COAF (“Ermenistan’ın Çocukları” Fonu) tarihindeki en büyük miktarı, yaklaşık 8.4 milyon dolar topladı. Bu parayla Ermenistan’da ikinci SMART Merkezi inşa edilecek.

Armavir bölgesinde inşa edilecek merkez, Lori bölgesinde faaliyet gösteren ilk merkezden sonra ikiincisi olacak.

Lori bölgesinde uygulanan SMART yerleşim kalkınma modeli, binlerce çocuk ve ailesi için kaliteli eğitim, profesyonel oryantasyon, ekonomik ve sosyal istikrar için fırsatlar yaratarak kapsamlı gelişimlerine katkıda bulunarak Armavir'de de uygulanacaktır.

İkinci SMART merkezinin inşa edileceği Armavir, vakfın 18 yıl önce köy yerleşimlerini geliştirmeye yönelik COAF programlarının beşiği sayılır.

Lori SMART Merkezi, bölgedeki 27 yerleşimlerinde 2.500'den fazla çocuğa ve ailelerine eğitimin yanı sıra sağlık, psikolojik ve sosyal hizmetler sağlamıştır.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+