​ABD Dışişleri Bakanı Blinken’dan Ermenistan-Türkiye normalleşme adımı açıklaması - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

19 Aralık 2021  

​ABD Dışişleri Bakanı Blinken’dan Ermenistan-Türkiye normalleşme adımı açıklaması -

​ABD Dışişleri Bakanı Blinken’dan Ermenistan-Türkiye normalleşme adımı açıklaması ​ABD Dışişleri Bakanı Blinken’dan Ermenistan-Türkiye normalleşme adımı açıklaması

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Türkiye ve Ermenistan’ın normalleşme sürecini görüşmek üzere Özel Temsilci atama kararını kuvvetle desteklediklerini söyledi.

Blinken, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Ermenistan ile normalleşme adımlarının atılacağına ilişkin açıklama yaptı.

Blinken sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Ermenistan’ın normalleşme sürecini görüşmek üzere Özel Temsilcilerin atanmasına ilişkin açıklamaları memnuniyetle karşılıyor ve kuvvetle destekliyoruz” dedi.

Hatırlanacağı üzere Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Vahan Dumanyan, basının Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun açıklamasına ilişkin sorusunu yanıtlayarak şunları yazmıştı:

“Ermenistan, her zaman olduğu gibi, Türkiye ile ilişkileri ön koşulsuz normalleştirme sürecine hazırdır. Bu Ermenistan Hükümetinin programında da kayıtlıdır.

Bu bağlamda, Türkiye Dışişleri Bakanı’nın ilişkilerin normalleşmesi için özel temsilci atanmasına ilişkin açıklamasını olumlu değerlendiriyoruz, Ermeni tarafının da diyalog süreci için özel temsilci atamaya hazır olduğunu teyit ediyoruz.”

Bu haber armenpress kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (armenpress) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(armenpress). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+