Vladimir Putin, Ermenistan Başbakanı’ı tebrik mesajı gönderdi - Gündem
27 Şubat 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Վահագն / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

30 Aralık 2021  

Vladimir Putin, Ermenistan Başbakanı’ı tebrik mesajı gönderdi -

Vladimir Putin, Ermenistan Başbakanı’ı tebrik mesajı gönderdi Vladimir Putin, Ermenistan Başbakanı’ı tebrik mesajı gönderdi

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, yaklaşan Yeni Yıl ve Noel Bayramı vesilesiyle Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'a tebrik mesajı gönderdi.

Ermenistan Başbakanlığı'ndan verilen habere göre mesajda, “Geçen yıl boyunca, düzenli iletişimimiz, Rus-Ermeni ilişkilerinin dostane ve müttefiklik doğasını tamamen doğruladı.

Ortak çabalarla, çeşitli alanlarda ikili işbirliğinin daha dinamik gelişiminin yanı sıra Avrasya Ekonomik Birliği, Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütü, Bağımsız Devletler Topluluğu ve diğer çok taraflı kuruluşlar içindeki ortaklığın sağlanacağını umuyorum. Bu Rusya ve Ermenistan'ın kardeş halklarının temel çıkarlarına uygundur, Transkafkasya bölgesinde güvenlik ve istikrarın güçlendirilmesi ile uyumludur.” ifadeleri kullanıldı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+