​Ermenistan Ombudsmanı ve Rusya Büyükelçisi, Azerbaycan`da tutulan Ermeni esirlerin geri gönderilmes - Gündem
21 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

30 Aralık 2021  

​Ermenistan Ombudsmanı ve Rusya Büyükelçisi, Azerbaycan`da tutulan Ermeni esirlerin geri gönderilmes -

​Ermenistan Ombudsmanı ve Rusya Büyükelçisi, Azerbaycan`da tutulan Ermeni esirlerin geri gönderilmes ​Ermenistan Ombudsmanı ve Rusya Büyükelçisi, Azerbaycan`da tutulan Ermeni esirlerin geri gönderilmesinin aciliyetini ele aldı

Rusya'nın Ermenistan Büyükelçisi Sergey Kopirkin ile yaptığı görüşmede Ermenistan Ombudsmanı Arman Tatoyan, Azerbaycan'da tutulan Ermeni esirlerin geri dönüşünün aciliyeti de dahil olmak üzere bir çok konuyu ele aldı.

Ombudsman Ermenistan'daki Rusya Büyükelçiliği ile verimli işbirliğine dikkat çekerek, Rusya'daki yurttaşlarımızın haklarının korunmasına ilişkin bilgi alışverişi konusunda kurulan ortak çalışma için teşekkür etti.

Tatoyan, ayrıca Rusya'daki Federal İnsan Hakları Komiseri Tatyana Moskalkova ile karşılıklı tam güvene dayalı üst düzey ilişkileri takdirle karşıladığını ifade etti.

Taraflar, insan hakları alanında işbirliği ve bilgi alışverişini sürdürme konusunda hazır olduklarını bir kez daha vurguladılar.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+