​Wildberries, Ermenistan`da yeni bir lojistik, bölgesel merkez inşa edecek - Gündem
02 Aralık 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Տրե / Օր : Հրանդ / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

30 Aralık 2021  

​Wildberries, Ermenistan`da yeni bir lojistik, bölgesel merkez inşa edecek -

​Wildberries, Ermenistan`da yeni bir lojistik, bölgesel merkez inşa edecek ​Wildberries, Ermenistan`da yeni bir lojistik, bölgesel merkez inşa edecek

Rus online alışveriş platformu Wildberries, Ermenistan'da yeni bir lojistik, bölgesel merkez kurmayı planlıyor. Platformun kurucusu ve genel müdürü Tatyana Bakalçuk, Başbakan Nikol Paşinyan ile yaptığı görüşmede konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Wildberries'in ülkemizdeki faaliyetlerini memnuniyetle karşılayan Başbakan, Ermenistan hükümetinin yatırımları, yatırım ortamının sürekli iyileştirilmesini bir öncelik olarak gördüğünü ve Ermenistan'ın önde gelen şirketlerinin kalkınma programlarını desteklemeye hazır olduğunu kaydetti.

Tatyana Bakalchuk, hem Ermeni ürünlerinin satışının hem de Ermenistan'dan “Wildberries” aracılığıyla e-ticaret hacminin artmasının bu işbirliğinin ne kadar etkili olduğunu kanıtladığını ifade etti.Bu bağlamda "HayPost" ile yapılan işbirliğine değinerek, şirket müdürü "Wildberries’in" önümüzdeki yıl Ermenistan'da büyük ölçekli yatırımlar yaparak yeni bir lojistik, bölgesel merkez inşa etmeyi planladığını bildirdi.

Muhataplar, işbirliğinin derinleştirilmesi ve e-ticaretin geliştirilmesi beklentileriyle ilgili konuları ele aldılar. Yeni bir lojistik merkezin inşası, mal ve hizmetlere erişim düzeyinin artırılması ve yerel ürünlerin ihracatı için pazarların genişletilmesi konusunda görüş alışverişinde bulundular.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+