​Gürcistan Başbakanı: Paşinyan ve Aliyev barış istiyor! - Gündem
13 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Պարխար / Ժամ : Այգ

Gündem :

30 Aralık 2021  

​Gürcistan Başbakanı: Paşinyan ve Aliyev barış istiyor! -

​Gürcistan Başbakanı: Paşinyan ve Aliyev barış istiyor! ​Gürcistan Başbakanı: Paşinyan ve Aliyev barış istiyor!

Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, bölgesel meseleler üzerine yaptığı konuşmada, "Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın bölgede barıştan yana olduklarını ifade etti.

Gürcistan Başbakanı konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Onlar büyük altyapı projeleri, enerji ve ticaret açısından ilişkilerini yeni bir aşamaya taşımak için temaslarda bulunmak istiyorlar. Sonuç olarak, üç ülke bir başarı örneği ortaya koyabilirse, bu üç ülkeye ve bölgeye de fayda sağlayacaktır."

Hem Paşinyan hem de Aliyev ile iyi ilişkileri olduğunu sözlerine ekleyen Garibaşvili "Çok açık, kardeşçe, dostane ilişkilerimiz var, açık temaslarımız var. Bunun bölgede yeni bir gerçeklik yaratmak için bu fırsatı kullanmamıza izin vereceğini düşünüyorum" Sözlerini de dile getirdi.

Türkiye ile ilişkilere değinen Garibaşvili, Türkiye'nin Gürcistan'ın bölgedeki stratejik ortağı, güçlü bir oyuncu olduğunu ve bu ilişkilerin sürdürülmesi gerektiğini söyledi.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+