İstanbul’da kilise kapısına yazılama yapıldı - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

01 Ocak 2022  

İstanbul’da kilise kapısına yazılama yapıldı -

İstanbul’da kilise kapısına yazılama yapıldı İstanbul’da kilise kapısına yazılama yapıldı

İstanbul’un Kadıköy ilçesinde bulunan Protestan Kilisesi’ne kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından yazılama yapıldı.

Kilisenin kapısına ‘Allah 1’ yazılaması yapan saldırganlara henüz ulaşılamadı.

Sosyal medya üzerinden konuyla ilgili paylaşım yapan yazar Murad Mıhçı, “Allah bir de kullarında cins çok” paylaşımı yaparak duruma tepki gösterdi.

MA’nın konuya ilişkin ulaştığı kilisenin bir yetkilisi, yazılama hakkında polisin soruşturma başlattığını belirtti. Bunun yanı sıra Kadıköy’de bulunan 2 kiliseye daha ırkçı yazılama yapıldığı öğrenildi.

Daha önce İstanbul’da kiliselere yönelik saldırılar

Daha önce İstanbul’un çeşitli yerlerindeki kiliseler saldırıya maruz kalmıştı. Kadıköy'de bulunan Surp Takavor Ermeni Kilisesi’nde 3 kişi, kilise duvarının üstüne çıkarak müzik eşliğinde oynadı. 3 kişi hakkında "Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri aşağılama" suçundan 1'er yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

İstanbul Üsküdar’da bulunan Kuzguncuk Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi’nin de kapısındaki haç, 26 Mayıs’ta kimliği belirsiz bir kişi tarafından yerinden sökülmüştü. Olayla ilgili İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında M.D. isimli bir kişi gözaltına alınmıştı.

Bunun yanı sıra Bakırköy’de bulunan Dzınunt Surp Asdvadzadzni Ermeni Kilisesi’ne M.K isimli bir şahıs kiliseye saldırıda bulundu. Irkçı saldırıda kilisenin kapısı önünde ateş yakılmıştı

Bu haber rudaw kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (rudaw) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(rudaw). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+