Katıldığı şampiyonalarda birçok başarı elde eden 27 yaşındaki milli boksör Birol Aygün, mayıs ayında - Spor
20 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Արագած / Ժամ : Առաւօտ

Spor :

10 Ocak 2022  

Katıldığı şampiyonalarda birçok başarı elde eden 27 yaşındaki milli boksör Birol Aygün, mayıs ayında -

Katıldığı şampiyonalarda birçok başarı elde eden 27 yaşındaki milli boksör Birol Aygün, mayıs ayında Katıldığı şampiyonalarda birçok başarı elde eden 27 yaşındaki milli boksör Birol Aygün, mayıs ayında Ermenistan`da düzenlenecek Avrupa Boks Şampiyonası`nda zirveyi hedefliyor.

Şampiyona öncesinde büyük erkekler kategorisinde 19-28 Şubat'ta Bulgaristan'da gerçekleştirilecek "73. Uluslararası Strandja Boks Turnuvası" ile 4-9 Nisan'da Polonya'da düzenlenecek "37.Uluslararası Felix Stamm Boks Turnuvası"na da katılacak milli sporcu, göstereceği performansla iddiasını kanıtlamaya odaklandı.
Çalışmalarını antrenörü İshak Tiryaki eşliğinde haftanın 6 günü çift idman yaparak sürdüren milli boksör, bu müsabakaların ardından mücadele edeceği Avrupa Boks Şampiyonası'nda altın madalya kazanarak hedefine ulaşmayı amaçlıyor.

"Bütün müsabakalara aynı azimle hazırlanıyorum"
Birol Aygün, hedeflerini sınırlı tutmadığını ve bütün müsabakalara aynı azimle hazırlandığını söyledi. Birol, daha çok vücudu hazır tutmaya yönelik bir program uyguladıklarını anlattı.

"Avrupa Şampiyonası için iki turnuvayı da güzel geçirmem gerekiyor. Sporcunun hedefi her zaman en üst basamaktır, bunun bilinciyle çalışıyorum. Asıl hedefimiz Ermenistan'da yapılacak Avrupa Şampiyonası."

Antrenör Tiryaki: Avrupa Şampiyonası'nda zirve yapabiliriz
Antrenör İshak Tiryaki de milli boksörün fizik, kondisyon olarak iyi seviyede olduğunu belirterek, katılacağı organizasyonlardan başarılı sonuçlarla dönmesini beklediğini ifade etti.

Tiryaki, Avrupa Şampiyonası öncesi iki turnuvanın da milli sporcu için ciddi bir sınav niteliğinde olduğuna işaret etti.

"Asıl hedefimiz, milli sporcumuza mayıs ayına doğru form tutturmak. Birol 27 yaşına girdi. Çok tecrübeli bir sporcu. Avrupa Şampiyonası'ndaki rakiplerini tanıyoruz. En güçlülerinden biri İtalyan rakibi, bir de Rus rakibi var. Bir sakatlık yaşanmazsa Avrupa Şampiyonası'nda zirve yapabiliriz."

Bu haber trt kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (trt) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(trt). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+