​Paşinyan: Yakın geçmişte biz de bölgemizdeki yabancı teröristler sorunuyla karşı karşıya kaldık - Gündem
15 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Արամազդ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

10 Ocak 2022  

​Paşinyan: Yakın geçmişte biz de bölgemizdeki yabancı teröristler sorunuyla karşı karşıya kaldık -

​Paşinyan: Yakın geçmişte biz de bölgemizdeki yabancı teröristler sorunuyla karşı karşıya kaldık ​Paşinyan: Yakın geçmişte biz de bölgemizdeki yabancı teröristler sorunuyla karşı karşıya kaldık

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan KGAÖ Kolektif Güvenlik Konseyi’nin 10 Ocak tarihli özel oturumunda uluslararası teröristlerin Kazakistan'a karışması hakkında verilen bilgilerin endişe nedeni olduğunu ifade etti.

Paşinyan konuşmasında şu sözlere yer verdi:

"Yeni tür tehditlerle karşılaşmaya devam ediyoruz. Uluslararası teröristlerin katılımı hakkında aktarılan bilgiler göz önüne alındığında, Kazakistan'daki mevcut durum endişe vericidir. Yakın gelecekte bölgemizdeki yabancı teröristler sorunuyla kendimiz de karşı karşıyaydık."

Ermenistan Başbakanı, KGAÖ çabalarının kısa sürede Kazakistan'da normal yaşamın tesis etmesine katkıda bulunacağını umduğunu belirtti. Nikol Paşinyan, örgütün temel önceliklerinden birinin kriz durumlarına müdahale mekanizmalarını güçlendirmek olduğunu vurguladı. Buna dayanarak, Ermenistan Başbakanına göre, KGAÖ üye devletlerinin bu mekanizmaları daha da geliştirmek için ortak çabalarını artırmaları bekleniyor.

Görüşmenin sonuçlarını özetleyen Nikol Paşinyan, Kazakistan'daki durumla ilgili olarak yüksek düzeyde karşılıklı anlayışın mevcut olduğunu vurguladı. Ona göre, KGAÖ eylemleri Kazakistan'daki durumu mümkün olan en kısa sürede istikrara kavuşturmayı ve ülkeyi normal hayata döndürmeyi amaçlıyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+