​Ermenistan Hava Kuvvetleri’nin envanterine modern ve çok amaçlı helikopterler giryor - Gündem
14 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վանատուր / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

27 Ocak 2022  

​Ermenistan Hava Kuvvetleri’nin envanterine modern ve çok amaçlı helikopterler giryor -

​Ermenistan Hava Kuvvetleri’nin envanterine modern ve çok amaçlı helikopterler giryor ​Ermenistan Hava Kuvvetleri’nin envanterine modern ve çok amaçlı helikopterler giryor

Ermenistan Silahlı Kuvvetleri’nin havacılığının envanterine iniş, yangın, nakliye ve sıhhi görevleri yerine getirmek için tasarlanmış modern, çok amaçlı yeni helikopterler girior. Yeni askeri havacılık teçhizatının kabulüyle ilgili olarak 25 Ocak’ta Erebuni Havalimanı’nda Ermenistan Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı Korgeneral Artak Davtyan’ın da katılımıyla tören düzenlendi.

Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre bu vesileyle 25 Ocak tarihinde askeri Erebuni havaalanında Ermenistan Genelkurmay Başkanı Artak Davtyan’ın da katıldığı özel tören düzenlendi.

Ermeni Ordusunun kuruluş yıldönümünün arifesinde, personeli tebrik eden Genelkurmay Başkanı hava sınır muhafızlarının ülkenin hava kapılarını sarsılmaz tutmak için belirlenen görevleri yerine getirmeye hazır olduklarına olan güvenini dile getirdi. Ermenistan Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı, helikopterlerin teknik özelliklerini de tanıttı.

Bu haber armradio kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (armradio) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(armradio). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+