​Fransa, demiryolu projeleri çerçevesinde Ermenistan`ı destekleyebilir - Gündem
19 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Անահիտ / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

31 Ocak 2022  

​Fransa, demiryolu projeleri çerçevesinde Ermenistan`ı destekleyebilir -

​Fransa, demiryolu projeleri çerçevesinde Ermenistan`ı destekleyebilir ​Fransa, demiryolu projeleri çerçevesinde Ermenistan`ı destekleyebilir

Fransız Kalkınma ve İşbirliği Ajansı demiryolu projelerine destek sağlayabilir ve Fransız hükümeti projelere destek sağlayabilir. Gürcistan'daki Fransız Büyükelçiliklerinin Ekonomik İşler Ataşesi Francois-Henri Cloarec, Ermenistan Bölgesel Yönetim ve Altyapı Bakan Yardımcısı Armen Simonyan ile yaptığı görüşmede bunu belirtti.

Görüşmeye Ekonomik İşlerden Sorumlu Yardımcısı Thomas Menore katıldı.

Taraflar mevcut demiryolu projelerinin geleceği ve bu alandaki işbirliğini ele aldılar.

François-Henri Cloarec, Fransız Kalkınma ve İşbirliği Ajansı'nın demiryolu projeleri çerçevesinde yardım sağlayabileceğini kaydetti.

Daha önce, Ermenistan'ın eski Fransa Büyükelçisi Jonathan Latock, Fransa'nın bütçe desteği olarak 50 ile 100 milyon euro arasında kredi vermeye hazır olduğunu ifade etmişti. Bu bağlamda hem yerel, hem bölgesel demiryolu hatlarının geliştirilmesi için destek sağlama konusunda Fransa destek olmaya devam edecek.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+