​Patrik Bartholomeos ile Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Gökçeada`da ayine katıldı - Gündem
10 Haziran 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Մուրց / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

01 Şubat 2022  

​Patrik Bartholomeos ile Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Gökçeada`da ayine katıldı -

​Patrik Bartholomeos ile Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Gökçeada`da ayine katıldı ​Patrik Bartholomeos ile Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Gökçeada`da ayine katıldı

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde geçen yıl restore edilip ibadete açılan Aziz Trifonos Kilisesi’nde ayin düzenlendi. Ayine, Fener Rum Patriği Bartholomeos ile Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Andreas Katsaniotis katıldı.

Gökçeada ilçesi Şirinköy’deki Aziz Trifonos Kilisesi’nde Ayin düzenlendi. Gökçeada ve Bozcaada Metropoliti Kyrillos Sykisi'in yönettiği ayine Fener Rum Patriği Bartholomeos ile Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Andreas Katsaniotis de katıldı. Gökçeada'daki Rum cemaati üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği ayinde, İncil'den bölümler okundu, dualar edildi.

Adanın en uzak ve yüksek noktalarından birinde yer alan kilise, geçen yıl tamamlanan restorasyonun ardından 55 yıl sonra ibadete açılmıştı.
Bu haber hurriyet kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (hurriyet) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(hurriyet). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+