​Ermenistan Ombudsmanı, Azerbaycan`ın Ermeni karşıtı politikasına dair yeni bir rapor sundu - Gündem
20 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Արագած / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

05 Şubat 2022  

​Ermenistan Ombudsmanı, Azerbaycan`ın Ermeni karşıtı politikasına dair yeni bir rapor sundu -

​Ermenistan Ombudsmanı, Azerbaycan`ın Ermeni karşıtı politikasına dair yeni bir rapor sundu ​Ermenistan Ombudsmanı, Azerbaycan`ın Ermeni karşıtı politikasına dair yeni bir rapor sundu

Ermenistan Ombudsmanı Arman Tatoyan, 44 günlük Artsakh savaşından sonra Azerbaycan'ın Ermeni karşıtı politikasının yeni gelişmeleri ve tehlikelerine ilişkin kanıtlara dayalı yeni bir rapor sundu.

Bugün düzenlenmiş olan basın toplantısında Tatoyan, Azerbaycan yönetiminin Ermenistan ve Ermenilere karşı nefret propagandası yürüttüğünü belirtti. O, ayrıca Azerbaycan’daki devlet destekli nefret propagandası politikasının iki temel sütuna dayandığını ifade etti.

Araştırmaların etnik dışında dini nefretin de var olduğunu gösterdiğini söyleyen Ermenistan Ombdusmanı, “Azerbaycan okullarının ders kitaplarında Ermenilere karşı kin ve düşmanlık propagandası yapılmakta. Azerbaycanlıların Ermeni halkı üzerindeki üstünlüğü gösterilmektedir” dedi.

O, Azerbaycan yönetiminin, Ermeni kiliselerinin tarihini de çarpıtarak onları Alban Kilisesi’ne aitmiş gibi gösterdiklerini kaydetti.Tatoyan, Azerbaycan’ın yürüttüğü bu politikanın diğer ülkeler için de tehlikeli olduğunu özellikle vurguladı.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+