Birinci Dağlık Karabağ savaşında kaybolan 108 Azerbaycanlının naaşı Azerbaycan`a nakledildi - Gündem
19 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Անահիտ / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

13 Şubat 2022  

Birinci Dağlık Karabağ savaşında kaybolan 108 Azerbaycanlının naaşı Azerbaycan`a nakledildi -

Birinci Dağlık Karabağ savaşında kaybolan 108 Azerbaycanlının naaşı Azerbaycan`a nakledildi Birinci Dağlık Karabağ savaşında kaybolan 108 Azerbaycanlının naaşı Azerbaycan`a nakledildi

Birinci Karabağ savaşında kaybolan 108 Azerbaycanlı’nın naaşı Azerbaycan'a nakledildi. Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, bugün Parlamento’da gerçekleştirdiği soru-cevap oturumunda, iki cesetin daha önümüzdeki günlerde nakledileceğini kaydetti.

Paşinyan, Ermeni tarafının bu adımı ön koşulsuz attığını, bunun insani bir mesele olduğunu ve Ermenistan için ticarete konu olmadığını ifade etti.

Başbakan'ın sözlerine göre, 4 Şubat'ta Azerbaycan Cumhurbaşkanı ile yapılan online görüşmede insani meselelerin çözüm yolları ele alındı.

Azerbaycan, 90'ların ilk savaşında 4.000 kişinin kayıp olduğunu ilan etti. Ermeni tarafının resmi verilerine göre ilk savaşta 777, 44 günlük savaşta ise 217 kişi kayıp olarak kabul ediliyor.

Nikol Paşinyan, "Tüm kayıpların akıbetini öğrenmek için işbirliği yapmayı umuyoruz" dedi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+